Jak dogadać się z komornikiem sądowym?

Egzekucja komornicza to postępowanie bardzo ciążące na dłużniku, długofalowo prowadzące do wielu negatywnych skutków osobistych i rodzinnych. Istnieją jednakowoż sposoby, by dogadać się z komornikiem sądowym, podkreśla komornik z Kalisza – Bielan. Jest kilka sposobów, zanim je krótko omówimy, warto zaznaczyć, że to najlepszy sposób na wyjście z kryzysowej sytuacji, także z perspektywy komornika sądowego, który wbrew pozorom chce zakończyć sprawę polubownie.

Komornik sądowy ma na celu sprawne zebranie długu, warto jednakże pamiętać, że robi to w imieniu wierzyciela. Więc dogadanie się z komornikiem sądowym jest czymś innym, niż dogadanie się z wierzycielem. Już kontakt poprzez wniosek lub bezpośrednią wizytę w biurze komornika sądowego może pomóc, wystarczy, że przedstawimy mu formę spłaty długu, np. w formie ratalnej, na co zwykle przystaje komornik sądowy. Oczywiście wyjątkiem jest natychmiastowa egzekucja zlecana przez wierzyciela. To np. licytacja komornicza majątku dłużnika w postaci samochodu czy mieszkania. Wówczas nawet dobre intencje komornika sądowego nie pomogą, gdyż decyzja wierzyciela jest nadrzędna. Warto traktować komornika sądowego jako osobę odbierającą dług nie w swoim imieniu, a właśnie w imieniu wierzyciela.

Reprezentujący Kalisz komornik sądowy podpowiada rzetelnie, że najlepiej sprawę tę uregulować szybko, gdyż odraczanie długu prowadzi do spirali zadłużenia, która jest opłakana w skutkach. Jeśli jest możliwość spłaty ratalnej, lepiej wyjść z taką inicjatywą i nie popadać w dalsze, bardziej skomplikowane długi…

 

1. Gdzie komornik ogłasza licytację? Podpowiadamy!

2. Komornik sądowy: czy wadium po licytacji jest zwracane?

3. Co komornik może? Oto jego podstawowe uprawnienia!

4. Komornik sądowy i jego praca w pigułce

5. Komornik sądowy, a zajęcie samochodu dłużnika

6. Ile może zabrać komornik sądowy?

7. Kto udzieli pożyczki z komornikiem sądowym?

8. Jak długo komornik może prowadzić egzekucję?

9. Ile zarabiają komornicy?

10. Zablokowane konto przez komornika jak wypłacić pieniądze?

11. Jak napisać wniosek do komornika wzór – komornik sądowy

12.  Czego nie może zająć komornik sądowy?

13. Czy komornik sądowy może zająć zwrot podatku?

14. Jak dogadać się z komornikiem sądowym?

15. Jak zostać komornikiem sądowym?