Ile zarabiają komornicy?

Wielu z nas obserwuje z zaciekawieniem pracę komornika sądowego, jego obowiązki i prawa, co może a czego nie może komornik sądowy. Kalisz to miasto, w obrębie którego działa komornik sądowy Bielan, którego komentarz pomógł nam zgłębić niezwykle interesującą kwestię – zarobki komornika. Czy warto uprawiać ten zawód, tak różniący się od wszystkich innych swoją specyfiką? Czy według was zarobki komornika sądowego są niskie, a może zbyt wysokie? Przyjrzyjmy się temu…

Komornik z Kalisza udostępnił nam rąbka informacji o zarobkach w tym zawodzie, podkreślając, że sam ocenia je jako wysokie, a samo stanowisko jako pracę stabilną. Na aplikacji komornik sądowy zarabia średnio 3000 zł netto. Pozostali komornicy sądowi zarabiają nieco więcej, bo średnio 3 800 zł netto. Warto jednak wiedzieć, że zdecydowana większość komorników sądowych, także w Kaliszu, ma własne kancelarie i jest niezależnymi finansowo przedsiębiorcami. Stąd należy zakładać zdecydowanie wyższe zarobki ze względu na prowadzenie własnej działalności w tym zakresie. Oczywiście jak każde przedsiębiorstwo, taki i biuro komornika sądowego ma swoje własne koszty działalności i utrzymania, stąd zyski należy okroić o miesięczne koszty, które dla aktywnego komornika sądowego mogą być całkiem spore.

Mawia się, że komornik zarobi tyle, na ile jest skuteczny, im więcej spraw zamknie sukcesem, tym wyższe ma przychody. Jak podają niektóre źródła, średnio w Polsce komornik notuje faktyczne dochody na poziomie od 5 do 12 tysięcy złotych netto. Są jednak jednostki, które zarabiają sporo powyżej tych kwot.

 

1. Gdzie komornik ogłasza licytację? Podpowiadamy!

2. Komornik sądowy: czy wadium po licytacji jest zwracane?

3. Co komornik może? Oto jego podstawowe uprawnienia!

4. Komornik sądowy i jego praca w pigułce

5. Komornik sądowy, a zajęcie samochodu dłużnika

6. Ile może zabrać komornik sądowy?

7. Kto udzieli pożyczki z komornikiem sądowym?

8. Jak długo komornik może prowadzić egzekucję?

9. Ile zarabiają komornicy?

10. Zablokowane konto przez komornika jak wypłacić pieniądze?

11. Jak napisać wniosek do komornika wzór – komornik sądowy

12.  Czego nie może zająć komornik sądowy?

13. Czy komornik sądowy może zająć zwrot podatku?

14. Jak dogadać się z komornikiem sądowym?

15. Jak zostać komornikiem sądowym?