Zablokowane konto przez komornika jak wypłacić pieniądze?

Problemem dość swoistej natury dla dłużnika jest sytuacja, w której komornik sądowy blokuje konto bankowe – ocenia komornik z Kalisza, Bielan. Czy w ogóle komornik może zablokować takie konto? Oczywiście, leży to w jego mocy prawnej, ale pod warunkiem, że wierzyciel zleci egzekucję środków z konta bankowego dłużnika. Nie można jednakże zablokować konta w sposób całkowity. Dłużnik musi utrzymać siebie i rodzinę nawet mimo prowadzenia postępowania egzekucyjnego.

Batalia z komornikiem sądowym o środki na koncie jest wyniszczająca, można jej oczywiście uniknąć, niestety jednak wciąż dochodzi do takich ostateczności, kontynuuje kaliski komornik sądowy. Jako funkcjonariusz państwowy, komornik sądowy ma szeroki wachlarz możliwości, by dowiedzieć się o numerze rachunku dłużnika, np. z urzędu skarbowego lub centralnej informacji o rachunkach. Czy można jakoś wypłacić pieniądze? W założeniu bank zamraża środki od razu, ale przelewa je dopiero po tygodniu. Jest zatem 7 dni na to, by złożyć skargę na komornika sądowego lub odwołać się od blokady środków na koncie bankowym.

Do odblokowania konta bankowego zajętego przez komornika może przyczynić się zmiana decyzji wierzyciela. Taki wniosek można doń zaadresować, uzasadniając go przykładowo tym, że zablokowane konto bankowe uniemożliwia codzienne życie i utrzymanie. Nie zaszkodzi też propozycja ugody w postaci samodzielnych, regularnych wpłat na poczet spłaty długu. Jednakże odblokowanie konta może być chwilowe, jeśli obiecanych wpłat nie będzie, wierzyciel ma pełne prawo kolejny raz zlecić komornikowi sądowemu blokadę konta bankowego.

 

1. Gdzie komornik ogłasza licytację? Podpowiadamy!

2. Komornik sądowy: czy wadium po licytacji jest zwracane?

3. Co komornik może? Oto jego podstawowe uprawnienia!

4. Komornik sądowy i jego praca w pigułce

5. Komornik sądowy, a zajęcie samochodu dłużnika

6. Ile może zabrać komornik sądowy?

7. Kto udzieli pożyczki z komornikiem sądowym?

8. Jak długo komornik może prowadzić egzekucję?

9. Ile zarabiają komornicy?

10. Zablokowane konto przez komornika jak wypłacić pieniądze?

11. Jak napisać wniosek do komornika wzór – komornik sądowy

12.  Czego nie może zająć komornik sądowy?

13. Czy komornik sądowy może zająć zwrot podatku?

14. Jak dogadać się z komornikiem sądowym?

15. Jak zostać komornikiem sądowym?